Analistler Hedefleri İşaretledi: Bu 3 Altcoin Güçlü Yükseliş İçin Hazır!

Kripto analisti David, küçük çaplı bir altcoin olan EGC için patlayıcı bir artış öngörüyor. Analist Akash Girimath ise SUSHI için güçlü bir koşu tahmin ediyor. Analist ayrıca LTC için yukarı yönlü bir hamle bekliyor.

EGC fiyat tahmini: Altcoin yakın gelecekte keskin bir şekilde artabilir!

Egoras Credit’in (EGC) fiyatı 8-14 Ocak 2024 haftasında 30 dolardaki uzun vadeli direnç tarafından reddedildikten sonra geriledi (kırmızı ok). Bu hareket, fiyatı destek sağlaması beklenen 8,5 dolarlık önceki direnç bölgesine geri getirdi. Gerçekten de, EGC fiyatı son 9 haftadır bu bölgenin üzerinde kaldı. Bu da boğaların kırılma seviyelerinde alım yaptığına işaret etti. Ayrıca bu, bir kırılmanın ardından sık görülen bir durumdur. Genellikle önceki yükseliş trendinin devam etmesine yol açar.

Bu arada, haftalık RSI göstergesi bir önceki hafta 50 seviyesinden yükselerek (yeşil ok) toparlanma potansiyelini destekledi. Bu nedenle, EGC fiyatının yakın gelecekte 30 dolar seviyesindeki önemli direnç bölgesine yükselmesi mümkün. Bu rakam mevcut fiyat seviyesinden %198,87’lik bir artışa işaret ediyor. Bu bölgenin üzerine çıkması, uzun vadeli düşüş trendinin sonunu işaret edecektir. Ardından, altcoin fiyatının %716 artışla 80 dolar direnç bölgesine yükselmesi olası.

EGC/USDT haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası görünüm, Egoras Credit (EGC) fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. En yakın hedef 19 dolar ve daha yukarısı 30 dolar ve 80 dolar var. Altcoin fiyatı 8,5 dolar bölgesinin altında haftalık bir mum kapatırsa yükseliş perspektifi geçersiz olacaktır.

SUSHI fiyat tahmini: Token fiyatı %70’lik bir yükselişe hazırlanıyor

Sushi Swap (SUSHI) fiyatlarının 1,012 doların üzerinde konsolidasyonu sekiz hafta sürdü. Bu da önümüzdeki beş hafta içinde %109’luk bir yükselişe yol açtı. Bu hareket 1,628 dolarla bir başka kritik engeli daha aştı ve şu anda bunun üzerinde seyrediyor. Ancak Bitcoin fiyatının zayıflık göstermesi nedeniyle yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor. BTC yatay hareket etmeye ya da yükselmeye devam ederse, altcoin fiyatının bir boğa trendi başlatması mümkün. Göreceli Güç Endeksi (RSI) 70 seviyesi civarında. Dolayısıyla bu da yükseliş görünümünü destekliyor.

Bu hareket RSI’ın 50 ortalama seviyesine sıfırlanmasını sağlayacaktır. Bu yüzden, 1,267 dolarlık ara destek seviyesine potansiyel bir düzeltme olası. Dolayısıyla, 1,267 ya da 1,628 dolar civarında bir sıçrama, sabırlı SUSHI alıcıları için iyi birikim bölgeleri olacaktır. Altcoin fiyatının mevcut konumundan sıçradığı varsayılırsa, 2,785 dolar direnç seviyesinin yeniden test edilmesi % 70’lik bir kazanç sağlayacaktır.

SUSHI/USDT 1 haftalık grafik

Öte yandan, SUSHI fiyatının 1,267 dolar ara destek seviyesini kırması zayıflığa işaret edecektir. Satış baskısı artmaya devam ederse, SUSHI’nin daha aşağı kayması olası. Bu durumda 1,012 dolar bariyerini görmesi mümkün. Bu seviyenin kırılması daha düşük bir dip oluşturacak ve SUSHI için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir durumda, SUSHI fiyatı haftalık dengesizlikte 0,792 dolardan 0,642 dolara uzanan %22’lik bir düzeltme riskiyle karşı karşıya kalacaktır.

LTC fiyat tahmini: Altcoin %32’lik bir yükseliş başlatabilir!

Litecoin (LTC) fiyatı Mart 2022’den bu yana üç düşük tepe noktası oluşturdu. Böylece, token şu anda bu salınım noktalarını birleştiren trend çizgisinin altında seyrediyor. LTC ayrıca 100 dolar psikolojik seviyesinin altında işlem görüyor. Bu da bu iki engeli çok önemli hale getiriyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Awesome Osilator (AO) momentum göstergelerinin her ikisi de sırasıyla 50 ve 0 olan ilgili ortalama seviyelerinin üzerinde. Bu da alıcıların hakim olduğu bir pazara işaret ediyor.

Bu nedenle, Litecoin fiyatı yükseliş momentumunu sürdürür ve 100 dolardaki birleşme direnç seviyesinin üstesinden gelirse, kenara çekilmiş alıcıların devreye girmesi ve potansiyel olarak bir koparma rallisi başlatması için sinyal verebilir. Haftalık 119,84 dolarlık tavan, bu alıcılardan bazılarının potansiyel olarak kar rezervasyonu yapmaları için hedef olacaktır. Altcoin fiyatındaki bu hareket, mevcut pozisyondan %32’lik bir yükseliş anlamına gelecektir.

LTC/USDT 1 haftalık grafik

Aksine, Litecoin’in yükseliş görünümü, Bitcoin’in dik bir düzeltmeyi tetiklemesi halinde geçersiz olur. Böyle bir durumda. Litecoin fiyatının 75,78 dolar destek tabanını tekrar ziyaret etmesi olası. Bu seviyenin kırılması daha düşük bir dip oluşturacak ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir gelişmeyle, LTC’nin 53,83 doları etiketlemesi olası. Bu da mevcut fiyatı olan olarak 75,78 dolardan yaklaşık %30 daha düşmesi anlamına gelecektir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx