Tanju Özcan’dan kendisine dava açan Cübbeli Ahmet’e: Ulan sarıklı, hani şeyhtin, niye savcıya koşuyorsun?

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a dava açtı. Özcan, “Biz şeriatçıyız, demokrasiye inanmıyoruz, reddediyoruz” diyen Cübbeli Ahmet’e söylediği “Sarıklı, cübbeli zibidi” sözleri davalık oldu. Özcan, “Ulan sarıklı, hani şeyhtin, niye savcıya koşuyorsun? Ne oldu sıkışınca Laik Türkiye Cumhuriyeti’nin adaletine mi sığındın?” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Biz şeriatçıyız, demokrasiye inanmıyoruz, reddediyoruz” ifadelerini kullanan Ahmet Mahmut Ünlü’ye, “Şu sarıklı, cübbeli zibidinin paylaşımlarını Türkiye’de hiçbir savcı görmüyor mu? Vaazlarında Atatürk’e, Cumhuriyet kahramanlarına dil uzatan, açık açık şeriat propagandası yapan bu meczuba, bağımsız olduğuna inanmak istediğimiz yargı dur demelidir” diyerek tepki gösterdi.

Ünlü ise Özcan’ın bu sözlerine dava açtığını açıkladı.

Kendisine dava açıldığını öğrenen Tanju Özcan, “Ulan sarıklı, ulan cübbeli. Suç duyurusunda bulunmuşsun. Ne oldu sıkışınca laik Türkiye Cumhuriyeti’nin adaletine mi sığındın? Sizi gidi Allah ile kul arasına girmeye çalışan dinsizler. Hani şeyhtin, niye savcıya koşuyorsun? Niye Allah’tan benim belamı dilemiyorsun? Çünkü siz, yüce Allah’ı ve onun kitabını sadece kendi kişisel emelleriniz ve çıkarlarınız için kullandınız. Sizi adam yerine koyanların yüzüne tükürüyorum” dedi.

Özcan, kendisini eleştiren bazı yorumlar üzerine yaptığı başka bir paylaşımında da, “Allah’a inanıyorum. İnanmasam da söyleyecek yürek var ben de. Benim derdim Allah ile kul arasına girmeye çalışan tüccarlar. Bolu’da söz sahibi olup sığınmacıları sindirip gönderdiysem bir gün Türkiye de söz sahibi olursam bir tek cemaat, tarikat bırakmayacağım. Sana söz Türkiye” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir