Son dakika… Bahadır Erdem CHP’ye katıldı: Özgür Özel rozeti taktı (Bahadır Erdem kimdir?)

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında İYİ Parti’den istifa eden Bahadır Erdem’in CHP’ye katıldığını duyurdu. Özel, kürüsüde Erdem’in rozetini taktı. Rozet töreni sırasında konuşan Özel, “CHP’ye çok önemli katkılar yapacak olan yakın mesai arkadaşımız olan Bahadır Erdem, babaevine katıldı” dedi.

Erdem ise “CHP’nin her bir neferini selamlıyorum. Bu benim ve ailem için çok önemli günde sayın genel başkanımıza benim hakkımda söylediği sözler için teşekkür ederim. Onur duydum. Türkiye’de adaletin ve hukukun yeniden parlaması için, eşitlik ve kadın hakları için elimden gelen her şeyi yapacağım” ifadelerini kullandı.

Bahadır Erdem kimdir?

Bahadır Erdem, 24 Nisan 1966 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Üyesi olduğu dönemde İYİ Parti’de Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı olarak görev yapmış olup aynı zamanda İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesiydi.

1983 yılında TED Ankara Kolejinden mezun oldu. Lisans eğitimini 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladıktan sonra, yine İstanbul Üniversitesinden Özel Hukuk alanında 1992 yılında yüksek lisans derecesini, 1998 yılında Doktora unvanını aldı.

Erdem, İYİ Parti’de Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel İdare Kurulu üyeliği görevlerini yürütmüş 10 Kasım 2023’te partiden ayrıldığını duyurmuştu.

2009 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Ana Bilim Dalına Profesör kadrosuyla atanmış olup halihazırda görevini sürdürmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx