Meclis’te CHP’ye ’28 Şubat’ tepkisi

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın TBMM’de yaptığı konuşmada 28 Şubat post modern darbe sürecini değerlendirirken Deniz Gezmiş ile ilgili de ifadeler kullandı. AK Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Alan ise CHP’li Günaydın’a manidar bir karşılık verdi.

Gökhan Günaydın konuşmasında, “28 Şubat post modern darbesinin üzerinden 27 yıl geçti ancak 28 Şubat’ın bize anımsattığı başka şeyler var; 28 Şubat’ta Deniz Gezmiş doğmuştu. Gelelim 1997’ye, 28 Şubat post modern darbesine. Çok açık söyleyelim, sokaklarda tankların yürütülmesine de askerlerin demokrasiye ayar vermesine de karşıyız. Kadınların ve erkeklerin ne giyecekleri ancak kendilerinin karar verebilecekleri bir özgürlük alanıdır.” dedi.

BAŞÖRTÜSÜNÜ YASAKLATMAK İÇİN AYM’YE GİDEN SİZDİNİZ

AK Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Alan, CHP’li Günaydın’ın tavra tepki gösterdi. Alan, yüz yıldır milletin mukaddes değerleriyle kavga eden CHP’nin her zaman örtü karşıtı olduğunu ve başörtüsüne özgürlük getiren düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne götürerek iptal ettirdiğini hatırlattı. Alan, “Anayasa Mahkemesine ‘411 el kaosa kalktı.’ dediğiniz zaman da buna karşı mıydınız? Anayasa Mahkemesine itiraz ettiğiniz zaman da karşı mıydınız?” ifadesini kullandı.

CHP’li Günaydın’ın sözlerini alkışlayan Saadet Partisi milletvekillerine de tepki gösteren Alan, “Saadet de alkışlıyor mu bunu? Refah Partisi’ni kapatan bir zihniyeti Saadet de alkışlıyor mu şu anda?” dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx