İtfaiyede rüşvet çarkı böyle deşifre oldu

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Beylikdüzü bölgesinde işyeri açmak isteyen kişilerden rüşvet istendiği ile ilgili aldığı şikayet üzerine konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, itfaiye erlerinin de aralarında bulunduğu 20 kişiye operasyon düzenledi. Operasyonda 4 itfaiye eri, 1 İBB sağlık teknisyeni ve 13 sivil gözaltına alındı.

Operasyonla ilgili yeni detaylara ulaşıldı. Buna göre şüphelilerin, iş yeri açarken temin edilmesi gereken ruhsat belgesini başvuru yapan firmanın potansiyeline göre fiyat biçtikleri, mali kapasitesi yüksek şirkete 100 bin liraya kadar para istedikleri, mali yapısı zayıf durumda olan firmalara ise 20 bin liraya kadar rüşvet indirimine gittikleri belirlendi.

Şu ana kadar 170 rüşvet işlemi tespit edilen soruşturmada, kendilerine ‘tehlikeli ekip’ ‘özel ekip’ gibi isimler verdikleri belirlenen şüphelilerin, Özel Neşe Erberk Kişisel Yetenek Geliştirme Merkezi adlı kuruluştan da rüşvet aldıkları ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx