Hatay’da hastane açılışları | Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amacımız depremzede şehirlerimizi yeniden ayağa kaldırmak

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat 2023’te meydana gelen deprem felaketinin en çok yıkıma yol açtığı Hatay’da bugün iki ayrı hastane hizmete alınıyor.

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İskenderun Devlet Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende bir konuşma gerçekleştiriyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Amacımız mümkün olan en kısa sürede Hatay başta olmak üzere tüm depremzede şehirlerimizi yeniden ayağa kaldırmaktır.

Depremin ilk safhasını nasıl asrın dayanışmasıyla atlatmışsak inşallah içinde bulunduğumuz süreci de asrın birlikteliğiyle yöneteceğiz. Biz millet olarak tarih boyunca nice badirelere göğüs gerdik. Allah’ın izniyle bu dönemin üstesinden de alnımızın akıyla hep birlikte geleceğiz. Türkiye, devletiyle ve milletiyle bunu başarabilecek kapasiteye sahiptir.

Bugün Hatay’da iki önemli sağlık yatırımını hizmete açmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Hastanemizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.

“KÖTÜMCÜL BİR ZİHNİYETLE MÜCADELE EDİYORUZ”

Buradaki çalışanlarımızla atılan her adıma kulp takmak için pusuda bekleyen malesef kötümcül bir zihniyete karşı da mücadele ediyoruz. Bu zihniyet yalnızca siyasi meselelerde karşımıza çıkmıyor, deprem gibi bir konuda da karşımıza dikilebiliyor.

Depremin açtığı yaraların sarılmasına destek vermek yerine eline geçen her fırsatı eleştirmek için kullananları milletimiz de çok iyi tanımaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx