Google Yakın Paylaşım, Samsung Quick Share’dan ilham alarak yenileniyor

Google’ın Android cihazlar arasında dosya transferi için geliştirdiği yerleşik uygulama Nearby Share, önemli bir değişikliğe uğrayabilir. Yakında Quick Share adıyla yeniden markalanabilir, bu da Samsung’un kendi dosya paylaşım hizmetiyle aynı ismi taşıyacak.

Bu, yalnızca kozmetik bir değişiklik olmayacak gibi görünüyor. Ortaya çıkan ipuçları, Google ve Samsung’un dosya paylaşım hizmetlerini tamamen birleştirebileceğini veya en azından onları sorunsuz bir şekilde birlikte çalışır hale getirebileceğini gösteriyor. Bu, özellikle Samsung cihazlarına sahip Android kullanıcıları için büyük bir kazanım olacak.

Android geliştiricisi Kmila Wojciechowska, Google Mobil Hizmetleri’nin bir güncellemesini (23.50.13 sürümü) yükledikten sonra bu değişikliği fark etti. Güncelleme, Nearby Share’ı yeniden adlandırmanın yanı sıra, bu değişikliği açıklayan yeni bir bildirim ve her iki hizmetin tasarımlarını harmanlayan bir simge de getiriyor.

Google Yakın Paylaşım, Samsung Quick Share’dan ilham alarak yenileniyor

Ancak Quick Share’ın işlevselliği büyük ölçüde aynı kalıyor, kullanıcılara dosya ve fotoğrafları herkese paylaşma, kendi cihazlarınızla sınırlama veya Google hesabınızdan senkronize edilen kişilerle sınırlama seçenekleri sunuluyor.

Güncelleme ayrıca, cihazlarınızı yakındaki cihazlardan ayıran daha net bir açılır menü sunarak seçimi kolaylaştırıyor. Ek gizlilik için kullanıcılar, kendilerini diğerlerinden on dakika boyunca geçici olarak gizleyebilir.

Google’ın mevcut Windows için Nearby Share uygulaması da Quick Share yeniden markalama işlemi resmi hale gelirse isim değişikliği alabilir. Bu durumda, hizmetin eksik olduğu tek platform macOS olacak.

Bu tür bir adım, Google ve Samsung için faydalı olabilir ve cihazlar arasındaki bağlantıyı güçlendirerek geniş Android ekosistemine daha fazla entegre edebilir.

Ancak Google, potansiyel yeniden markalama veya Samsung ile gelecekteki iş birlikleri hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Şimdilik kullanıcılar, yeni Quick Share adı altında tanıdık Nearby Share işlevselliğini bekleyebilir ve gelecekte daha fazla gelişme olasılığına hazır olabilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*