EMEP Genel Başkanı Aslan duyurdu: ‘Dersim İttifakı’nda DEM Parti de var

Dersim’de ilk olarak Emek Partisi (EMEP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF), Emek ve Özgürlük Cephesi (EÖC), Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) duyurduğu yerel seçimlerine yönelik “ittifak çalışması”na DEM Parti de dahil oldu.

Artı Gerçek’ten Seda Taşkın’ın haberine göre EMEK Partisi Genel Başkanı Seyit Aslan, görüşmeler sonucunda altı siyasi yapının bir araya gelerek uzlaşıya vardığını duyurdu.

Aslan “Dersim’i hem kazanmak hem de birlikte yönetmek için çalışmalara başlıyoruz” dedi.

‘SADECE MERKEZ DEĞİL, İLÇELERDE DE MUTABAKAT OLUŞTU’

Seyit Aslan, siyasi parti ve yapılarla bir süredir görüşmelerin sürdüğünü ve bugün ortak bir karara varıldığını belirterek “Sadece merkez değil, ilçelerde olmak üzere ortak mutabakatımız oluştu. Ancak aday konusu ve hangi ilçelerden hangi parti adı altında seçimlere gireceğimiz netlik kazanmadı. Çalışmalarımız bu doğrultuda devam ediyor” diye konuştu.

Önümüzdeki birkaç gün içinde partilerin il örgütlerinin Dersim’de bir araya geleceğini ve ortak bir açıklama yapılacağını ifade eden EMEP Genel Başkanı Aslan, tartışmaları da hatırlatarak şöyle konuştu: “Bu süreçte demokrasi güçlerinin ortak ittifakıyla seçimden daha güçlü çıkacağız. Dersim’i hem kazanmak hem de birlikte yönetmek üzere bir çalışma içinde olacağız.”

Aslan ittifakın içinde TİP’in olmadığı yönündeki iddiaların ise doğruyu yansıtmadığını vurguladı. (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx