Cem Karaca filmi tartışması: Karısının para isteği

Usta sanatçı Cem Karaca’nın hayat hikayesini konu alan “Cem Karaca’nın Gözyaşları” filminin gösterimden kaldırılması ve telif hakları alacağına ilişkin sanatçının eşi İlkim Karaca tarafından açılan davada ara karar açıklandı.

Merhum Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca, kendisinden izin alınmadan çekildiği gerekçesiyle, film izleyicilerle buluşmadan önce gösterimini durdurulması için İstanbul Fikri ve Sınai Haklar ve Hukuk Mahkemesi’nde yapımcı şirket Aytaç Medya Film Dizi Müzik Yarışma Yapımları’na dava açtı. Talebi 3 kez kabul edilmeyen İlkim Karaca, film gösterime girdikten sonra da mahkemeye başvurdu. Açıklanan ara kararda bu kez filmin gösteriminin durdurulmasına karar verildi.

Kararın ardından filmin vizyondan kaldırılıp kaldırılmadığı merak konusu oldu. Filmin gösterimine ilişkin bi açıklama yapan gazeteci yazar Yazgülü Aldoğan, teminat yatırılmadığı için gösterimin devam ettiğini kaydetti.

‘KAÇIRMAYIN KALDIRILABİLİR’

Aldoğan, sosyal medya’dan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Cem Karaca’nın gözyaşları’ filmi gösterimden kalkmadı,ara karar verildi ama teminat yatırılmadığı için gösterim devam ediyor!içindeki sahneler iktidarın hoşuna gitmedi ki vizyona girer girmez;durdurma!Oysa mesele karısının para kavgası! FİLM VİZYONDA! Kaçırmayın kaldırılabilir”

MİRAS KAVGASI

2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın son duruşmasında film için mahkeme tedbir kararı aldı. İlkim Karaca’nın 3.5 milyon lira yatırması halinde filmin gösterimi duracak.

İlkim Karaca ile Emrah Karaca arasındaki ‘film’ tartışması sürerken, Emrah Karaca, X hesabından konuya ilişkin paylaşımlarda bulundu. Oğul Karaca, İlkim Karaca’nın babasına ait yadigarları sattığını söyleyerek, “İnanılmaz bir hırsızlık söz konusu! Alın 2 örnek daha… Bu kalpaklar büyük dedemden kalma,100 küsür yıllık aile yadigarı. Bunları da satmış. Bu kötülüğü küfürsüz anlatmaya kelimelerim yetmiyor malesef… Bu mirası babam sürgündeyken bizler koruduk, sakladık ama o satmış! SATMIŞ ULAN” diye yazdı.

Babasına ait tabloların da İlkim Karaca tarafından satılması için bir antikacıya verildiğini söyleyen Emrah Karaca, “Hak ? Adalet ? Aşk ? Sevgi ? Saygı ? Yada sadece para ??? Siz karar verin… Ah be baba ahhh!!!” paylaşımında bulundu.

Emrah Karaca, şu açıklamayı yaptı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx