Borsa İstanbul güne yükselişle başladı

Investing.com – BIST 100 endeksi güne %0,4 oranında artışla 8.275,14 puandan başladı.

BIST 100, dünkü işlemlerde 8.389 puana kadar yükseliş görmesine rağmen son saatte yoğunlaşan satışlarla günü %0,75 düşüşle 8.242 puandan kapattı. Dünkü kapanış itibarıyla BIST 100 endeksi dolar bazında 302,33 dolara geriledi.

BIST 100’de dün 31 hisse değer artışı gördü, 68 hisse ise değer kaybetti. BIST 100’de günlük işlem hacmi 177,24 milyar TL olurken bu işlem hacmi toplam hacmin %74’ünü oluşturdu.

Bugün güne alıcılı başlayan BIST’te ilk işlemlerde yatay bir seyir görülürken sigorta, kobi ve inşaat sektörleri güne artıda başlayan sektörlerin başında yer aldı. Bilgi teknolojileri, teknoloji ve turizm ise güne ekside başlayan sektörler oldu.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisseler

BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında bugün CIMSA, SKBNK, CANTE, KCAER ve SMRTG açılışta en çok yükselen hisseler oldu.

BIST 100’de güne satıcılı başlayan hisselerin başında GWIND, HEKTS, YYLGD, SASA ve ULKER vardı.

Borsa İstabul genelinde son halka arz şirketleriyle birlikte ISBTR, SELVA ve KFEIN payları güne tavan fiyatından başladı.

MIATK ve TUCLK payları ise açılışta taban fiyatına gerileyerek en çok düşen hisseler oldu.

Hisse senetlerinin borsa verileri, adil değeri, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan kazançlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx