Basketbol sahasını boks ringine çevirdiler. Birbirlerinin dişlerini kırdılar

Bursa Çekirge Kapalı Spor Salonu’nda 20 Ocak tarihinde yapılan karşılaşmada, Winner Spor 52-50 galip geldi. Maç bitiminde rakiplerini tebrik etmek için yanlarına doğru giden İnegöl Atlas Spor oyuncularına, iddiaya göre, karşı takım oyuncuları tarafından bir yumruk atıldı.

İki takımın oyuncuları yumruk yumruğa birbirine girdi. Kavgada, İnegöl Atlas Spor oyuncusu Yusufcan Değirmenci’nin çenesine gelen bir darbe ile dişleri kırıldı. Seyirciler tarafından cep telefonu ile kaydedilen kavgada, taraflar antrenörleri ve hakemler tarafından zar zor ayrıldı.

Yaralı oyuncu, sağlık ekiplerinin müdahalesinden sonra kaldırıldığı hastanede tedaviye alındı.

Yusufcan Değirmenci’nin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

İnegöl Atlas Spor Kulübü’nden yapılan açıklamada, “Kulübümüzün 20 Ocak 2024’te Çekirge Spor Salonunda Winner Spor ile oynadığı U-16 Erkekler Basketbol maçının bitiminde maçı 2 sayı farkla kazanan rakibimizi tebrik etmeye gittiğimiz sırada, oyuncularımıza rakip oyunculardan bazıları yumruk atarak maç sonundaki olayların başlamasına sebep olmuşlardır… Olaylar sırasında bir oyuncumuzun dişleri kırılmış olup, yine haberlerde yazıldığı gibi bir çene kırılması söz konusu değildir. Atlas Spor olarak rakibimizin yöneticileri ile görüştük… Ayrıca bu tür olayların tekrar yaşanmaması için elimizden geleni yapacağımızı siz değerli kamuoyuna bildiririz” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ise olayla ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx