Sokak röportajı viral oldu: Şeytan bile bunların yanında utanır

Youtube’da ‘Sokak Kedisi’ isimli kanalda Çorum’da yapılan bir sokak röportajı yayınlandı. Görüntüde insanlara “ülke iktisadından şad musunuz” diye soruldu. Bir kişi ise hayat pahalılığına reaksiyon göstererek “Sürünüyoruz gördüğün gibi” dedi. Bunun üzerine muhabir bayana “Her şey çok hoş değil mi?” sorusunu yöneltti. “Güzel olana hoş, benim için hoş değil” halinde karşılık veren kişi şunları söyledi:

“Ben işten geliyorum artık. Akşama kadar tahminen 100 sefer bez sıktım. Sarayda oturmuyorum ben işten geliyorum. Açım ben aç. Ben aç aç çocuklarımı okuttum. Bu ne ya ortalık yangın yeri üzere. Nerede yaşıyoruz, hangi ülkede yaşıyoruz? Bu türlü bir şey var mı insanları sömürerek, hakkını yiyerek, ‘Biz Müslümanız’ diyerek… Herkes Müslüman. Ülkemizde Hristiyan da yaşayabilir. Artık kâfi bitsin bu.”

‘ALDIKLARI MAAŞI YOKSULLARA VERSİNLER’

Geçinemediğini belirten kişi doğalgaz faturasının 800 TL’den az gelmediğini belirterek kelamlarına şöyle devam etti:

“Neden 200 liralık gazı 800’e yakayım ben. Konutumda fabrika çalıştırmıyorum. Elektriğim 400 TL’den aşağı gelmedi. Minimum fiyatla geçinen birisiyim. Diyorlar ki ‘fakir sabır sabır”. Kendileri aldıkları maaşı yoksullara versinler o denli sabır dilesinler.”

Konuşma sırasında muhabirin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Şükürsüzlük görüyorum” kelamlarını hatırlatması üzerine kişi, “Kendileri şükretsinler. Versinler maaşlarını yoksullara ondan sonra şükürü kendileri yapsın, nasıl oluyor bakayım. El insaf artık. Bu kadar şerefsizlik, bu kadar imansızlık olmaz. Yapacak bir şey yok artık bunların elinden kurtulalım bir an önce. Bir tane oy verdiysem zehir zıkkım olsun, Allah beni olduğum yerde taş etsin. Vermedim de vermeyi düşünmüyorum da. Ben Atatürkçü geldim Atatürkçü öleceğim arkadaş o kadar.”

Çocuklarını mesken işlerine giderek okuttuğunu tabir eden vatandaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ düellosu hakkında da şunları söyledi:

“Şeytan bile görmesin yüzlerini, vallahi şeytan bile bunların yanında kendinden utanır. Ben ne yapıyorum diye. Bunları cenneti bırak cehennem de kabul etmeyecek.”