Sığındığı meskende aşk yaşayan Ukraynalı mülteci birinci defa konuştu: Ben yuva yıkmadım

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden sonra ülkeden kaçan ve Berlin üzerinden İngiltere’ye sığınan 22 yaşındaki Ukraynalı Sofiia’ya kapılarını açan Lorna Garnett’in 10 yıllık partneriyle kaçması ülkede tartışma yarattı. Sofiia birinci defa konuşarak tezlere karşılık verdi.

Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgal kararı alması bölgede büyük bir insanlık dramını da tetikledi… Milyonlarca Ukraynalı meskenlerinden ve ülkelerinden kaçmak zorunda kalırken birçok Ukraynalı Avrupa’ya ulaşmayı başardı.

Bunlardan biri de Almanya’nın başşehri Berlin üzerinden İngiltere’ye gitmeyi başaran 22 yaşındaki bilişim teknolojileri uzmanı Sofiia Karkadym oldu.

Berlin’den sonra İngiliz hükümetinin programı aracılığıyla İngiltere’ye gelen 22 yaşındaki Sofiia’ya kapılarını 29 yaşındaki Tony ile Lorna Garnett açtı. Lviv’den kaçan Sofiia’yı İngiliz hükümetinin Facebook üzerinden kurduğu yardımlaşma kümelerinden bulan Tony, 10 yıldır birlikte olduğu partneri Lorna’yı da ikna ederek genç bayan için evrakları hazırladı.

“O YOKSA BEN DE YOKUM” DEDİ

Mayıs ayının başında meskene gelen Sofiia ile çiftin ortası başta çok uygundu. Ama daha sonra Lorna, çiftin birbiriyle yakınlaşmaya başladığını argüman edince arbedeler da arttı.

En sonunda yaşanan büyük bir arbede sonunda Sofiia, meskenden gitmeye karar verdiğini söyledi ve Tony de “O yoksa ben de gidiyorum” diyerek 10 yıllık münasebetini ve bütün nizamını değiştirdi.

Çift, poz vererek İngiliz medyasına konuştu.

Sofiia’nın konuta geldiğinden beri Tony’e “göz koyduğunu” tez eden Lorna, çiftin gerisinden konuştuğunu ve farklı lisanlarda bağlantı kurarak konut içinde daima birbirlerine dokunduklarını da öne sürdü.

“LORNA İKİ YÜZLÜ BİRİ”

Bu tezlere sessiz kalan 22 yaşındaki Ukraynalı mülteci sonunda patladı ve İngiliz medyasına konuştu. Sofiia, “Ben yuva yıkmadım. O iki yüzlü bir bayandı ve bizden daima şüphelenmesi bizi birbirimize itti” dedi. Bu argümanlar hakkında “Saçmalık” yorumunu yapan ve Mayıs ayının ortasında taşındıktan 10 gün sonra yeni sevgilisiyle Bradford’daki meskenden ayrılan Sofiia, argümanların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

İngiliz medyasına konuşan Lorna, “Ben konutumun kapılarını açtım, Sofiia ise bana bu türlü karşılık verdi” demişti.

Sofiia İngiliz The Sun gazetesine, “Onun partnerini kandırmak üzere bir fikrim yoktu. O aileyi seviyordum. Lorna ile çok vakit geçirdim ve ona yardım etmek istedim. Daima bir şey varmış üzere davranıyordu lakin ortada hiçbir şey yoktu. Bu büsbütün onun suçu” sözünü kullandı.

“Hayatımın sonuna kadar onunla yaşamak istiyorum” diyen Tony Garnett’in iki çocuğunu da geride bırakması İngiliz kamuoyunda gündem oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.