Sarıgül’e Atina’da akın teşebbüsü

Sarıgül, Yunanistan Parlamentosu’nun önünde düzenlediği basın toplantısında, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’e “Silahlardan umut bekleme, barışa yönel.” iletisi verdiğine dikkati çekti.

Basın toplantısı sonrası kendisine kelamlı hücumlar olduğunu lisana getiren Sarıgül, daha sonra da bir küme tarafından fiili hücum teşebbüsünde bulunulduğunu söyledi.
 

‘DURUMUMUZ İYİ’

Sarıgül, kendisinin ve Parti Genel Sekreteri Teoman Memnun’un yeterli durumda olduğunun altını çizerek, bugün Atina’dan ayrılacaklarını ve 23.30’da İstanbul Havalimanı’nda olacaklarını kaydetti.

TDP Genel Sekreteri Keyifli da AA muhabirine, Sintagma Meydanı’nda konakladıkları otelin yakınında, Parti Genel Lideri Sarıgül’e kimliği bilinmeyen bireylerce taarruz teşebbüsünde bulunulduğunu anlattı.

Sarıgül’ün inançlı halde yine otele girmesini sağladığını kaydeden Memnun, o sırada kelam konusu kümenin kendisini tartakladığını aktardı.

Mustafa Sarıgül, Yunanistan Parlamentosu’nun bulunduğu Sintagma Meydanı’nda gazetecilere açıklama yapmıştı.

Miçotakis’in Türkiye ile yaşanan ikili meseleleri iç siyaset materyali yapmasını gerçek bulmadığını belirten Sarıgül, “Sayın Miçotakis, Yunanistan Parlamentosu’nun önünden uyarıyorum. Amerika’ya güvenme. Tahlili Amerika’da değil, Türkiye’de orta. Bak biz buradayız.” sözlerini kullanmıştı.