Melek Mosso’nun yerine Seda Sayan sahne alacak

Maksat gösterilmesinin akabinde Isparta Milletlerarası Gül Fesvitali’ndeki konseri iptal edilen Melek Mosso’nun yerine Seda Sayan konser verecek.

Seda Sayan, Instagram hesabından yaptığı paylaşım ile Isparta Milletlerarası Gül Fesvitali’nde 3 Haziran’da sahne alacağını duyurdu.

Seda Sayan’ın paylaşımı:

Isparta Milletlerarası Gül Fesvitali kapsamında sahneye çıkacak olan müzikçi Melek Mosso’nun 3 Haziran’daki konseri belediye tarafından iptal edilmişti.

Ulusal Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi ortak açıklama yayımlayarak, AKP’li Isparta Belediyesi’nin “halkın inanç ve gelenekleriyle uyuşmayan” konserler düzenlediğini söyleyerek Melek Mosso’yu amaç göstermişti.

“AHLAKIMI SORGULAMAK BİRKAÇ KENDİNİ BİLMEZE KALMADI”

Konseri iptal edildikten sonra Twitter hesabından açıklama yapan Melek Mosso, “Ben bu ülkenin kadınıyım. Fikirlerimle, vizyonumla, hayallerimle her yeni gün geleceğe sanatımı işliyorum. Genci, yaşlısı milyonlarca sevenim var. Birkaç kendini bilmeze kalmadı benim ahlakımı sorgulamak, kadınlık onuruma laf atmak. Bu zihniyetteki beşerler kendi yüreklerindeki karanlığı ve sapıklığı bizim hayatımıza da sokmaya çalışıyorlar lakin buna asla müsaade vermeyeceğim, vermeyeceğiz! Ben Isparta’ya elbette gidecek ve müziklerimi söyleyeceğim. Bugün olmazsa yarın sarılacak kalplerimiz” tabirlerini kullanmıştı.