Mansur Yavaş’ın danışmanından ‘cumhurbaşkanlığı’ açıklaması: Çok rahatız

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Lideri Mansur Yavaş’ın danışmanı ve ABB Basın Yayın Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, TV5’te katıldığı programda, Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı adayı olarak isminin geçmesine yönelik açıklamalarda bulundu.

‘YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ’

Gültekin, “Cumhurbaşkanlığı konusu sık sık önümüze geliyor, bu bir gerçek. Bu mevzuda da bizim tutum almamız, duruş sergilememiz gerekiyor. Biz şu hususta rahatız; Ankara’ya odaklanmış durumdayız. 6 milyon Ankaralı demiş ki ‘bu kentin belediye liderisiniz. Sayın Özdağ da açıkladı, diğeri da açıkladı. Bu bizim dahilimizde olan bir şey değil. Bizi etkileyen bir şey yok. Bilgimiz yok, ilgimiz de yok. Açıklamanın olduğu gün biz de kurumsal olarak görüşümüzü beyan ettik ve yolumuza devam ediyoruz” dedi.

‘ŞU AN MEVCUT BİR VAZİFEMİZ VAR’

Mansur Yavaş’ın bu konuşmalar için ne düşündüğü sorusuna ise Gültekin şu karşılığı verdi:

“Tabi ki yaptığı işlerle konuşulmaktan kim hoşlanmaz. Bu konuşmalar bugüne kadarki yaptığı çalışmaların yansımasıdır. Lakin bizim bu konuşmalara takılmamamız gerekiyor. Bu konuşmalara vakit ayırmamamız gerektiğini düşünüyorum. Zira şu an mevcut bir misyonumuz var. 6 milyon Ankaralı demiş ki ‘siz bu kentin belediye liderisiniz. Bu kenti hakikat yönetin’ demiş. Buna inanmış ve oy vermiş. Biz vazifemizi geri plana atıp farklı mevzuları konuşursak işte o vakit, hem vaktinizi alır hem motivasyonumuzu düşürür. Biz de ne motivasyonumuzu düşürmek ne de vaktimizi harcamamak ismine hakikat çalışmalar yürütüyoruz. Çok rahatız.”