Manisa FK’de Levent Eriş devri

Spor Toto 1. Lig’de dönemi 49 puanla 9. sırada tamamlayan Manisa FK, teknik yönetici Levent Eriş ve futbol yöneticisi Levent İhtilal ile mutabakat sağladı.

Fikri Bayrıl Tesisleri’nde düzenlenen merasimde Eriş ve İhtilal ile kontrat imzalandı.

Merasime konuşan Manisa FK Lideri Mevlüt Aktan, Spor Toto 1. Lig’de birinci dönemlerini “genç jenerasyon” olarak tabir edilen teknik yöneticilerle geçirdiklerini belirterek, yeni dönemde kenti bilen, kentin futboluna ve dinamiklerine hakim isimlerle yollarına devam edeceklerini söyledi.

Kulüpte futbol yöneticisi olarak vazife alacak Levent İhtilal, konutu üzere gördüğü bir topluluğa dönmenin memnunluğu içinde olduğunu anlatarak, “İki yıllık bir orta verdik. Burada olmaktan ötürü çok memnunum. Bize bu misyonu layık gören insanlara çok teşekkür ederim. Çalışacağız. Çok konuşan biri değilim, çalışırım. Çok işimiz var. İnşallah Allah bizi mahcup etmez.” diye konuştu.

Teknik yönetici Levent Eriş ise Manisa’nın mesleğinden değerli bir yere sahip olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Benim için özel bir yeri olan Manisa’da, bu kulüpte vazife yapmak onur. Bana ‘Gel.” dendiğinde hiçbir vakit konuşulacak sözün olmadığı yerdeyim. Bir vazife birlikteliği yapacağız. Çok farklı bir sinerji oluşturacağımızı düşünüyorum. Çok pahalı bir birliktelik olacak. Bu noktada fikirlerimizi ortaya koyduğumuz takdirde muvaffakiyet zaten gelecektir diye düşünüyorum. Biz tecrübemizi, birikimimizi, bugüne kadar olan donanımımızı ortaya koymak için geldik. Konutumuza geri döndük. O yüzden hislerim bazen fazlalaşıyor. Burası benim için özel bir yer. Burada olmaktan onur duyduğumu bilmenizi istiyorum.”

Kulüp lider vekili Engin Anlı, basın mensuplarının Eriş ve İhtilal’in kontrat müddetleriyle ilgili soruya, “Her iki isimle de gönül bağımız var. Bizim ortamızda sayıların yeri yok.” derken, lider Aktan da “Rakam ve yılın bir değeri yok. 10 yıl, 5 yıl deriz. Farklı bir şey yapmaya çalışıyoruz.” tabirlerini kullandı.