LeMan’dan Aynur Doğan kapağı

Sanatçı Aynur Doğan’ın Kocaeli Derince Belediyesi tarafından konserinin iptal edilmesinin akabinde Leman Mecmuası bu haftaki kapağında mevzuyu ele aldı. Derince Belediyesi, 20 Mayıs’ta yapılması planlanan konseri “İlçemiz hudutları içerisinde özel bir firmanın yapacak olduğu konser tertibinin yapılan ayrıntılı inceleme sonucunda uygun olmadığı tespit edilmiş olup, aktiflik belediyemiz tarafından iptal edilmiştir” paylaşımıyla duyurmuştu.

Aynur Doğan ise yaptığı paylaşımda; “Aşıklar hakikati ispatlayanlardır, biz de bu yolda ilerlemeye devam ediyoruz. Gücümüzün yettiği, sevginizin olduğu her yerde paylaşarak birlikte büyüyeceğiz. Bizler ‘kaslarınızı’ geliştireceğiniz kum torbası değil fakat yüreğinizi ve vicdanlarınızı güçlendirmenin fırsatlarıyız” sözlerini kullanmıştı.

Aynur Doğan’ın konserinin iptal edilmesinin akabinde Leman Mecmuası, bu haftaki kapağına Aynur Doğan’ı taşıdı.

Mecmuada; ‘Bir hafta içerisinde Eskişehir’de Anadolu Fest, Kocaeli’nde Aynur Doğan konseri iptal oldu. Ankara’da İnek Bayramı’na isimli ve idari soruşturma açıldı. CHP Başkanı Twitter paylaşımında şöyle reaksiyon gösterdi: “Gece müzik yasak. Gençler KPOP seviyor. AKP Belediyesince Kürtçe müzik yasak. Eğlenmeyi yasaklayan bir Anayasa değişikliği getirsinler. Yakışır onlara.” sözleri yer aldı.