Kılıçdaroğlu: Çaycuma nasıl yönetiliyorsa Türkiye’yi de o denli yöneteceğiz

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde açılış merasimine katılan CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu, belediyenin ayrım yapmadığını, kararları oybirliğiyle çıkarmaya çalıştığını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Çaycuma nasıl yönetiliyorsa Allah’ın müsaadesiyle Türkiye’yi de o denli yöneteceğiz. Birlikte, birlikte, ayrım yapmaksızın yöneteceğiz. Halkı kucaklayarak yöneteceğiz” dedi.

‘HOLLANDA’NIN BİR KENTİ ÜZERE ALGILADIM’

ANKA Haber Ajansı’nın haberine nazaran, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak’ta Çaycuma Belediyesi’nin toplu açılış merasimine katıldı.

Törende konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, “Buraya birinci geldiğimde bir akşam, belediye liderimizin seçilmesi için bir aracın üstünde Çaycumalı kardeşlerime seslenmiştim ve sizler onu onurlandırdınız, seçtiniz. Sahiden de bir Avrupa kentine girer üzere tertemiz, pırıl pırıl bir kente geldim ve benim gençliğimde gittiğim Hollanda’nın bir kentiymiş üzere algıladım ve bunu söz ettim. Bugün tekrar geliyorum tekrar belediye liderimiz eskiye nazaran çok daha hoş hizmetleri Çaycumalılara sunmuş vaziyette, hepinizin huzurunda sayın lideri yürekten kutluyorum” tabirlerini kullandı.

‘HİÇ KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEYECEĞİZ’

Çaycuma Belediye Lideri Bülent Kantarcı’nın “Hiçbir ayrım yapmadık iktidar, muhalefet olarak olabildiğince bütün kararları oybirliğiyle çıkarmaya çalıştık. Yani Çaycuma’ya hizmet yapılacaksa daima bir arada gelin hizmetimizi yapalım” kelamlarına dikkat Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Çaycuma’yı bugünkü noktaya birlikte getirdiler. Sizlere, Çaycumalılara kelam veriyorum; Çaycuma nasıl yönetiliyorsa Allah’ın müsaadesiyle Türkiye’yi de o denli yöneteceğiz. Barış içinde, huzur içinde yöneteceğiz. Bir arada, birlikte, ayrım yapmaksızın yöneteceğiz. Halkı kucaklayarak yöneteceğiz. Hiç kimseyi inancından, kimliğinden, hayat usulünden dolayı ötekileştirmeyeceğiz, bu topraklarda yaşayan herkesi kucaklayacağız, biz milletin sesiyiz, halkın sesiyiz, Mustafa Kemal’in sesiyiz.”

‘ENGEL ÇIKARILIYOR LAKİN LİDERLERİN MİSYONU MAHZURLARI AŞMAK’

CHP’li belediye liderlerine maniler çıkarıldığını belirten Kılıçdaroğlu, “Evet yapıyoruz, çalışıyoruz, belediye liderlerimizin önüne maniler çıkarılıyor, onlara tekrar şunu söyledim: Mani çıkaracaklar ancak sakın ola ki şikâyet etmeyin, misyonunuz mahzurları aşmak ve halka hizmet etmektir. Onlar bütün mahzurları aştılar ve halka hizmet etmeye devam ediyorlar” dedi.

“Şimdi sıra Türkiye’ye geldi. Millet İttifakı Türkiye’yi yönetecek. Birlikte, demokrasi içinde yöneteceğiz” diyen Kılıçdaroğlu, “Herkesi kucaklayarak yöneteceğiz. Halka, halktan topladığımız verginin yani her kuruşun hesabını vereceğiz. Halkımızla helalleşeceğiz. Ancak ‘beşli çete’lerle hesaplaşacağız. O başka bir şey. Yolsuzluk yapan, kul hakkı yiyene, ‘Gel seninle helalleşeceğiz’ demeyeceğiz. Onun hesabını soracağız, o nedenle biz halkımızı seviyoruz” tabirlerini kullandı.

‘BİZİM KİTABIMIZDA ÜMİTSİZLİK YOK’

Halkın umutsuz olmamasını isteyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Sıkıntılarınız var, sevgili halkım biliyorum. Mutfaklarda yangın var, bunu da çok âlâ biliyorum. Gencecik evlatlarımız işsiz bunu da çok uygun biliyorum. ‘Beşli çete’lere çalışan bir iktidar var, onu da çok uygun biliyorum. Bütün bunların hepsini çok âlâ biliyorum. Sizden tek isteğim, asla ve asla ümitsizliğe kapılmayın, bizim kitabımızda ümitsizlik yok, umudu büyüteceğiz, bir arada birlikte Türkiye’yi yeninden inşa edeceğiz, bundan emin olmanızı isterim” diye konuştu.

‘SANDIK GELECEK, BÜYÜK BİR SABIRLA SANDIĞA GİDECEĞİZ’

Devletin temelinin adalet ve liyakat olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Devletin temeli adalettir. Devlet adaletle, liyakatle yönetilir, iş ehline verilir. Şayet devleti, belediyeyi adaletle yönetmezseniz; ne kadar borç alırsanız alın o belediyeyi yönetemezsiniz. Kaynakları israf edersiniz. O nedenle liyakat denen kavran çok lakin çok değerlidir. Ayrımcılığa karşı çıkacağız ve bu hoş ülkeyi birlikte yöneteceğiz” dedi.

“Yönetmeye hazır mıyız?” diye soran Kılıçdaroğlu, “Sandık gelecek, büyük bir sabırla sandığa gideceğiz, oyumuzu kullanırken elimizi vicdanımıza koyup oyumuz kullanacağız. Münasebetiyle kimse telaş etmesin. Geliyor gelmekte olan” tabirlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)