Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’a ‘Central Park’ yorumu: Tıpkı samimiyeti…

Saadet Partisi önderi Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Central Park’ta çekilen manzaralarına ait, “Aynı samimiyeti, muhabbeti ve müsamahayı kendi vatandaşlarına da gösteren bir cumhurbaşkanına gereksinimimiz var” dedi.

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündemi kıymetlendirdi.

“KENDİSİNİ İNANÇTA HİSSETMİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Amerika ziyaretinde Central Park’ta gezerken çekilen manzaralarına ait konuşan Karamollaoğlu, “Central Park’ta çok az müdafaayla yürüyüş yapan her kesitten beşerlerle rahatça sohbet edebilen bir cumhurbaşkanımız var. Ancak kendi ülkesinde bir yere giderken yüzlerce araçlık konvoyla gidebilen, yüzlerce bine yaklaşan müdafaayla gezebilen ekranlara bakıp ‘Yanında yalnızca iki kişi var’ zannetmeyin. Gerisinde bir ordu var. Neden? Zira inançta hissetmiyor kendisini. Birazda prestij için yapıyor bunu. Prestijden tasarruf olmaz ya. Onun için birebir Central Park’ta olduğu üzere Ankara Altınpark’ta, İstanbul Taksim’de, İzmir Kordon’da, Diyarbakır Sur’da da beşerlerle kucaklaşabilen bir cumhurbaşkanına muhtaçlığımız var. Birebir samimiyeti, muhabbeti ve müsamahayı kendi vatandaşlarına da gösteren bir cumhurbaşkanına muhtaçlığımız var” diye konuştu.

“İşte biz ülkemizde bu türlü toplumsal barışın, iklimin hakim olması için çaba gösteren bir siyasi partiyiz” diyen Karamollaoğlu, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Vatandaşına zirveden bakan, insanın sıkıntılarına kulak tıkayan bir anlayışın karşısındayız. Toplumsal kutuplaşmaya da bu kutuplaşmayı körükleyerek ayakta kalmaya çalışan zihniyetlere de son vereceğiz.”