İşverenle akrabaları taş ve sopalarla çalışanın meskenine saldırdı

İstanbul’un Bağcılar ilçesindeki bir dokumacılık atölyesinde çalışan personel, vazife yerinin değiştirilmesine reaksiyon gösterdi. İşvereni Kadir Sakçı’yla tartışan personele, tıpkı odada bulunan bir kişi saldırdı. İşverenin yeğeni olduğu öğrenilen saldırgan, çalışanın yüzüne başıyla vurdu.

İşçi oradan ayrıldıktan bir mühlet sonra, bu defa akrabalarıyla birlikte geldi. Taraflar ortasında arbede yaşandı. Polis takımları tarafları sakinleştirmeye çalışırken, hengamede yaralanan 3 kişi hastaneye götürüldü.

İŞÇİNİN KONUTUNU TAŞLADI, EŞYALARINI DAĞITTI

Kavgadan sonra, bu sefer işveren akrabalarıyla birlikte çalışanın oturduğu konuta giderek, küfür ve hakaret ederek, taş ve sopa fırlattı. Evdekilerde saksı ve çeşitli eşyaları aşağıya attı. Polis grupları bu defa emekçinin meskenine geldi. Arbede bir defa daha ayrıldı. Hengame anları cep telefonu ve güvenlik kameralarına yansıdı.

Mahalle sakini Hilal Acısu, “Herkes koştu. Sonra buraya geldiler, konuta gidince onlar da peşinden gitti, cama taş ve makas attılar. Konutu bastılar, gözleri kararmıştı öldüreceklerdi” dedi.

Esnaf Murat Deligözoglu ise olayı şöyle anlattı: “Taşlar, sopalar, bıçaklar. Camı, çerçeveyi taşladılar. Biz esnaf olarak kepenkleri indirmek zorunda kaldık. Polisler bile olaya müdahale edemedi. TOMA’lar geldi.” (HABER MERKEZİ)