İBB iştiraki Ağaç A.Ş. personelleri iş bıraktı, Saraçhane’de hareket yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Ağaç A.Ş’de çalışan DİSK’e bağlı Birleşik Tarım Orman Emekçileri Sendikası üyeleri sözleşmesiz ve zamsız çalışmaya karşı iş bıraktı. Günün erken saatlerinde Saraçhane’de bulunan İBB binası önünde toplanan 400’e yakın emekçi slogan ve alkışlarla hareket yaptı.

Saraçhane’de düzenlenen açıklamada konuşan Birleşik Tarım Orman Çalışanları Sendikası Danışmanı Gurur Özcan personellerin sendika yetki davalarıyla oyalandığını söyleyerek, “İşçileri toplu sözleşmesiz, minimum fiyata çalıştırılmak isteniyor. Belediyelerde Ağaç A.Ş. çalışanları dışında taban fiyata çalışan yok. İdare ile görüşmelerimiz devam ediyor. 3 sendika temsilcimiz işten atıldı. Bu emekçilerin işe iadesini talep ediyoruz. Yöneticiler personel arkadaşlarımıza hakaretler savurdu o yöneticilere soruşturma açılmasını istiyoruz” dedi.

‘TALEPLER KARŞILANANA KADAR EYLEMDEYİZ’

İşçilerin taban fiyat seviyesinde çalıştığını tabir eden Özcan, “İşçilerin fiyatlarında de bir uygunlaştırma yapmayacaklarını söylüyorlar. Yüzde 50’nin üzerinde artırım yaptıklarını söylüyorlar bu hakikat değil minimum fiyat üzerine yalnızca 300 liralık bir artırım yaptılar. Çalışanların 5 bin lira ile geçinmesi mümkün değil. Geçinebilecek seviyede artırım istiyoruz. Bu taleplerimiz karşılanan kadar aksiyonlarımıza devam edeceğiz. Emekçi burada bekliyoruz derse günlerce burada bekleriz” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.