Güneş’i Adına Kaydettirerek Vergilendirmek İsteyen Çılgın İspanyol Araştırmacı María Ángeles Durán

Güneş yüzyıllardır gökyüzünde bulunuyor olsa da üstünde hak iddia eden ilk kişi büyük ihtimalle María Ángeles Durán olacaktır. Maria’ya göre yerel bir noterde oluşturduğu belge ile Güneş onun malı olmuş oldu. Şimdi Maria Güneş’den vergi almayı planlıyor.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/news/arti…

Güneş’e tapan “Sun Worshipers International” adlı organizasyonun kurucusu olan İspanyol María Ángeles Durán, bugüne kadar Güneş ve solar enerji kullanımı üzerine birçok araştırma yaptı. Bunlardan sonuncusu ise Güneş’in sahibi olduğunu iddia etmesi oldu!

Araştırmaları ile geçen yıllardan sonra Maria, yerel bir noterde Güneş’i kendi ismine kaydettirdi. Yasalara göre haklı olduğunu savunan Maria, her ne kadar herhangi bir ülkenin gezegenler üzerine hak ilan edemeyeceğine dair bir yasa bulunsa da bireyler için herhangi bir ifade bulunmadığını savunuyor.

Noter tarafından verilen belge ile Maria, Güneş’in yasal sahibi olmuş oldu. Belge Maria’yı “Güneş sisteminin merkezinde, Dünya’dan ortalama 149 milyon 600 bin kilometrelik bir mesafede bulunan G2 spektral tipinde bir yıldız olan Güneş’in sahibi.” olarak ifade ediyor.

Bunu herhangi birinin yapabileceğini savunan Maria, kendisinin bu fikrin aklına gelen ilk kişi olduğunu ve bu yüzden buna hakkı olduğunu söylüyor.

Ayrıca Maria, Güneş’i kullanan herkesten vergi almak istediğini ve buradan gelen gelirin yüzde 50’sini İspanyol Hükümeti’ne, yüzde 20’sini devletin emeklilik fonuna, yüzde 10’unu araştırmalara, yüzde 10’unu açlık sorununu sonlandırmaya ve yüzde 10’unu kendisine saklamak istediğini söyledi.

Eğer vergi ödemek istemiyorsanız bir sonraki dışarı çıkışınızda dikkatli olsanız iyi olur…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir