Fenerbahçe’de ihtiyarlara yer yok!

Fenerbahçe, takımdaki 30 yaş üzeri beş futbolcusuyla yollarını ayıracak. Sarı-lacivertliler, gençlere yatırım yapmaya devam edecek.

Fenerbahçe’nin takım yapılanmasındaki birinci maksatlardan biri grubun yaş ortalamasını  düşürmek olacak.

Sarı-lacivertliler, bir müddettir transfer siyasetinde genel olarak genç oyunculara tartı veriyor. Bu genç oyuncuların yüksek performansı sonrası idare, yaşı ilerlemiş isimlerle veda etmeye hazırlanıyor. 30 yaş üzeri futbolcuların büyük kısmıyla yollar ayrılacak ve yaş ortalaması düşecek.

BÜTÇE DÜŞECEK

Ekipte bu durumda yedi futbolcu bulunuyor. 31 yaşındaki Serdar Aziz ile mukavele yenilendi, Serdar Dursun (30) da kalacak. 36’lık Jose Sosa’nın kontratı sona erdi. Birer yıllık mukaveleleri bulunan Luiz Gustavo (34) ve Enner Valencia’ya (32) kulüp bulma müsaadesi verildi. En büyük badire, iki dönemlik daha kontratı bulunan Mesut Özil’in geleceği. İdare bunları çözerse, maaş bütçesi 20 milyon Euro düzeyine inecek.

ABDÜLKERİM BARDAKÇI DÜELLOSU

Fenerbahçe, Beşiktaş’ın transfer etmek istediği Abdülkerim Bardakçı için devreye girdi. Sarı-lacivertliler, 27 yaşındaki stoper için Konyaspor idaresiyle temasa geçti. Konyaspor’un Abdülkadir Bardakçı için 3 milyon Euro bonservis bedeli istediği öğrenildi. Ali Koç idaresinin para artı takasla bu transferi bitirmek istediği belirtiliyor. Konyaspor idaresi ise takasa sıcak bakmıyor ve bonservisi kural koşuyor. Fenerbahçe’nin yeni bir teklif yapacağı öğrenildi.