Elif Güneri’nin gözü Avrupa Şampiyonası’nda

Türkiye’nin mesken sahipliğinde düzenlenen Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda 81 kiloda dünya üçüncüsü olan ulusal boksör Elif Güneri’nin gayesi üçüncü sefer Avrupa Şampiyonu olmak.

Memleketler arası Boks Birliği (IBA) tarafından İstanbul’da düzenlenen Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda 81 kiloda dünya üçüncüsü olan Karabüklü ulusal boksör Elif Güneri, Avrupa Şampiyonası için Kastamonu’da kampa girecek.

Antrenörü Baykan Arslan sıkı bir çalışma içerisine girecek olan Güneri, eylül ayında Karadağ’da yapılması planlanan Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü defa altın madalyanın sahibi olmayı hedefliyor.

Gayesinin her vakit tepe ve altın madalya olduğunu belirten Güneri, “Demek ki eksikliklerimiz varmış. Artık önümüzde Avrupa Şampiyonası var. Ona hazırlanacağız. Maksadımız altın madalya. Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Muvaffakiyetin çalışmadan elde edilmediğini söz eden Güneri, “Başarıda bahtın yerini çok yüksek bulmuyorum. Muvaffakiyetin tek kaynağı çok çalışmak” diye konuştu.

Güneri, şampiyona hazırlıkları için Kastamonu’da kampa gireceğini aktardı.

Antrenör Baykan Arslan ise, Güneri’nin Akdeniz Oyunları ile Avrupa Şampiyonası kampını bir ortada yapacağını kaydederek, “İlimize daha evvel getirdiğimiz iki Avrupa Şampiyonluğu’nun inşallah üçüncüsünü de getireceğiz” diyen Arslan, Karabük’ten bir erkek atlet olarak Avrupa Şampiyonu çıkarabileceklerini söyledi.