Dursun Özbek’in Galatasaray için çılgın projesi

Dursun Özbek, Galatasaray’a lider adaylığını koymadan evvel en büyük vaadini takımıyla yaptığı toplantıda açıkladı.

Galatasaray topluluğundan gelen talepler sonrası lider adaylığını koymaya karar veren ve Metin Öztürk ile listelerini birleştiren Dursun Özbek dün idare konseyi listesindeki isimlerle bir toplantı gerçekleştirdi.

Sarı-kırmızılı kulübün mevcut meseleleri ve tahlil teklifleri konuşuldu. Fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıya, Özbek’in borçlarla ilgili planı damga vurdu. Dursun Özbek, kulübün borçlarını 1 yıl içinde ödeyeceklerini söyledi.

“BU SARMALDAN KURTULMALI”

Bankalara olan borcu sıfırlamaları gerektiğini kaydeden Özbek, “Galatasaray’ı borç sarmalından çıkaran takım olarak tarihe geçmeliyiz. 1 yıl içinde tüm borcu ödeyeceğiz. Bunu gerçekleştirecek projelerimiz var. Sizden de tam takviye istiyorum. Camiayı biz birleştireceğiz” diye konuştu. Borcu öderken şampiyonluğu da es geçmeyeceklerini lisana getiren eski lider, “Kadroya gereken destekleri de yapacağız” tabirini kullandı.

BORÇ 2.5 MİLYAR TL

Galatasaray’ın 28 Şubat 2022 itibariyle 2 milyar 562 milyon TL banka borcu bulunuyor. Bunun 357 milyon TL’si kısa, 2.2 milyar TL’si ise uzun vadeli.

YARIN SON GÜN

Galatasaray’ın  11 Haziran’daki harikulâde genel heyetinde başkanlığa adaylığını koymak için belirlenen müracaat müddeti yarın sona eriyor. Dursun Özbek ve grubu, son gün gerekli imzaladı divan heyetine teslim edecek.

HAMAMCIOĞLU LİSTESİNİ KORUYOR

Lider adaylığını açıklayan birinci isim olan Eşref Hamamcıoğlu, idare heyeti listesinde değişikliğe gitmeyeceğini söyledi. Hamamcıoğlu, idare takımında eksilme üzere bir durumun kelam konusu olmadığını tabir etti. Lider adayı, grubundaki tüm isimlere güvendiğini ve birlikte yola devam ettiklerini kelamlarına ekledi.