Doğan Can Davas: Lige hazır girmek istiyoruz

Giresunspor’un yeni transferi Doğan Can Davas, Üstün Lig hayalini gerçekleştirdiği yeşil-beyazlı takıma gol yollarında grup oyunuyla yararlı olmak istediğini belirtti.

Yeni dönem hazırlıkları kapsamında Erzurum’da Palandöken Dağı eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde ikinci etap kamp çalışmalarını sürdüren Giresunspor’un 24 yaşındaki futbolcusu Doğan Can Davas, AA muhabirine, transfer sürecini ve gruptaki gayelerini anlattı.

Kamp çalışmalarının uygun bir ortamda sürdüğünü belirten Doğan Can, “Hazırlıklarımız çok tempolu ve ağır geçiyor fakat bizim için bir o kadar da keyifli. Çok hoş bir aile ve arkadaşlık ortamı var. Hazırlık kampını en uygun formda tamamlayıp lige hazır girmek istiyoruz.” diye konuştu.

Doğan Can, geçen dönemin tamamlanmasının akabinde birçok kulüpten transfer teklifi aldığını lakin kendisinin Giresunspor’u tercih ettiğini kaydederek, “Bandırmaspor ile dönem bittikten sonra liderimiz beni istediğini söyledi. Harika Lig’den öteki kulüplerin de teklifleri vardı lakin ben ailemle ve menajerimle oturup konuştuğumda en hakikat tercihin Giresunspor olduğunu düşündüm. Buraya geldiğim için çok memnunum.” tabirlerini kullandı.

“Süper Lig’de oynamak amaçlarımın başındaydı”

Eski kadrosu Bandırmaspor’da geçen dönem kıymetli muvaffakiyet yakaladıklarını lakin bunu düzgün sonuçlandıramadıklarını anlatan Doğan Can, Harika Lig hayalini yeni ekibiyle gerçekleştirdiğini ve yararlı olmak için elinden geleni yapmaya çalışacağını aktardı.

Doğan Can, şöyle devam etti:

“Geçen dönem Bandırmaspor ile hem kadro hem de ferdî olarak âlâ bir dönem geçirdiğimizi düşünüyorum. Akabinde play-off finalinde yenildik ve Muhteşem Lig’in kapısından döndük. Üstün Lig’de oynamak amaçlarımın başındaydı. Bu dönem Giresunspor’a gelerek bu gayemi gerçekleştirdim. Gayelerime, hayallerime yavaş yavaş devam ediyorum. İnşallah Giresunspor’da gol yollarında grup oyunuyla tesirli olup grubuma yararlı olmak istiyorum. Yararlı olacağıma da inanıyorum.”

Yeşil-beyazlı taraftarlar için elinden geleni yapacağını lisana getiren Doğan Can Davas, taraftarın dayanağıyla alanda sonuna kadar çaba edeceğini kelamlarına ekledi.