Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim argümanlarına yalanladı: Bay Kemal kendini hazırla aday mısın değil misin onu açıkla

Ayrıntılar geliyor…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Her şeyden evvel gönüllerimizi bu hoş atmosferde buluşturan herkese teşekkür ediyorum. Kente ayak bastığımız andan itibaren bizleri coşku dolu bir süreçle bağırlarına basan tüm Vanlı kardeşlerime şükranlarımı tabir ediyorum. Hizmete aldığımız tüm yatırımların kente güzel olmasını diliyorum. Son bir yılda Van’la birlikte 22. gençler buluşmamızı gerçekleştirmiş oluyoruz. Şu anda bizim gençlerde hiçbir partiyle mukayese edilemeyecek üye sayısına sahibiz. Bütün bu üye sayılarıyla öteki partilerin tamamını toplayın, bizim partimizin üye sayısına ulaşamazlar. Her biriniz, birer üye daha yapsanız, Bu 23 milyon üye olur. 23 milyona çıktığınız vakit 2023’ün habercisidir.

“GENÇLERİN EN ÇOK TERCİH ETTİĞİ PARTİYİZ”

560 bin kişiyi Fetih Şöleni’nde Atatürk Havalimanı’nda topladık. Gençler için çalışan bir parti olarak, bundan sonra her fırsatta sizlerle bir ortaya gelmeye devam edeceğiz. Zira biz gençlere salt seçmen olarak bakmıyoruz. Yalnızca bir telefon iletisiyle tüm gençlerimize seslendim. Tüm milletime seslendim. O gece tüm gençler Atatürk Havalimanı’nı doldurdu. Bay Kemal de tankların muhafazasıyla Bakırköy’e gitti. Aramızdaki fark bu. Son 20 yıldır olduğu üzere bugün de gençlerin en çok tercih ettiği parti biziz.

‘BAY KEMAL KENDİNİ HAZIRLA’

Bay Kemal diyor ki, ‘seçim tarihini açıkla’ seçim tarihi aşikâr. Önümüzdeki yılın haziran ayında. Kasım ayında seçim yok. Bay Kemal kendini hazırla, sen evvel aday mısın değil misin onu açıkla. Şayet sen aday değilsen adayını açıkla. Şu anda 6’lı masa ne yapacağını şaşırmış vaziyette.

“YEMEZLER MİÇOTAKİS YEMEZLER”

Artık bundan sonra Türkiye’nin aleyhinde rastgele bir açıklama yapmayacağız. Yeni bir şey söyleyeceğimiz yok. Biz adamın lafına inanırız. Adam olmayanın lafına değil. Seni ben Vahdettin Köşkü’nde ağırlayacağım. Yemekte mutabakata varacağız. Bundan sonra seninle ikimiz konuşalım. Tamam. Ortadan 2-3 hafta geçti. ABD’ye gidiyorsun Senato’da konuşma yapıyorsun. F-16’lar aleyhinde. Yemezler Miçotakis yemezler. 5+4 üsler kuruldu. Ne kurarlarsa kurulsun. O üsler ne için yaptığınız diye sorduğumuzda “Ruslara karşı” diyorlar. Ya Rusya’ya karşı Ukrayna’ya ne yaptınız. Kelamları palavra dolan. Batı’ya itimat olmaz. Bunlar AB üyeliğinde 1963’ten beri oyalıyorlar. Bunlarda dürüstlük yok. Dürüstlük bizim milletimizde var.

“GENÇLERİN BOZUK PARA ÜZERE HARCANMASINA MÜSAADE VERMEYECEĞİZ”

Siyasi çaylaklara diyorum ki: Siz gidin kumda oynayın. Gençlerin oylarını çantada keklik olarak görenlere diyoruz ki: Tekrar gözden geçerin. Daha düne kadar “18 yaş düzenlemesini kendi çocukları için getirdiler” diyenler siz değil miydiniz? Daha düne kadar “Meclis’i çoluk çocukla dolduracaklar” diyen siz değil miydiniz? Artık çıkmış laf söylüyorsunuz. Gençlerin eğitimden iş hayatına önündeki pürüzleri kaldıran biziz. Seçilme yaşını 18’e indiren yeniden biziz. Kimsenin 3 günlük siyasi ikbali uğruna bu ülkenin gençlerini bozuk para üzere harcamasına müsaade vermeyeceğiz.

SORU CEVAP

MUHALEFET ADAYINI NEDEN AÇIKLAMIYOR?

Ben de doğrusu bu aday noktasında hala isim açıklamayışlarını “niye” sorusunu arkadaşlarımızla ortamızda tartışıyoruz. Olağan enteresan. Biz de bir laf var, “Elalemin kaygısı bizi mi gerdi”. Artık bize ne? Biz işimize bakıyoruz. Bize düşen, biz her an maça çıkacakmış üzere hazırlıklarımızı yapmak.

KYK YURTLARI

Bizim şu anda KYK yurtlarında yer sıkıntımız yok. Bak harç vardı biz kaldırdık. Burs, kredi 45 liracıktı, biz onu 850 TL’ye çıkardık. Hiçbir devirde bizim bu getirdiğimiz imkanlar, öbür hükümetler devrinde getirilmedi.