ÇAYKUR, çayı ‘taze taze toplayın’ daveti yaptı

ÇAYKUR, çay toplamaya başladı. Üreticilerin kapısında kuyruk olduğu kurumdan üreticileri davet yapıldı.

Genel Müdürü ve İdare Heyeti Lideri Yusuf Ziya Alim, çayda kalitenin artmasına öncelik verdiklerini söz ederek, “Çay hasat olgunluğuna ulaştı, taze taze toplanmalı.” dedi.

Alim, Trabzon’un Of ilçesinde yaş çay kampanyasının açılışı nedeniyle Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of Belediye Lideri Salim Salih Sarıalioğlu ile bir ortaya geldi.

“Millet olarak çaysız duramıyoruz”

Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, çayın Rize’de, Karadeniz’de üretildiğini belirterek, “Ben Elazığlıyım. Bilhassa bizim bölgemizde çay tüketimi çoktur. Millet olarak çaysız yapamıyoruz. O nedenle çay üretim döneminin üreticilerimiz, ÇAYKUR topluluğumuz ve kesimimiz için iyi olsun.” dedi.

“Üreticilerimiz taze taze hasadı yaparak alım yerlerimize teslim edebilir”

Çayın her vakit nimet verdiğini söyleyen Alim de “Biz de bu nimetten faydalanıyoruz. Bu yıl da çay hasat olgunluğuna ulaştı. Üreticilerimiz taze taze hasadı yaparak alım yerlerimize teslim edebilirler. Biz de sağlıklı, kaliteli çay üreterek, dünyaya üzerinde pestisit kalıntısı bulunmayan çayımızı sunmuş oluruz. Bu vesile ile çay dönemi özelde bölgemize genelde ülkemize güzel olsun.” sözlerini kullandı.