Bulgaristan’dan Türkiye’ye teşekkür

İnovasyon ve Kalkınma Bakanı Daniel Lorer ile başşehir Sofya’da Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odasının (BULTİŞAD) yeni ofisini ziyaret ederek ülkede faaliyet gösteren Türk iş insanlarıyla bir ortaya gelen Petkov, burada yaptığı konuşmada, Bulgaristan-Türkiye iş münasebetlerinin uygun seyrinden duyduğu memnuniyeti lisana getirerek “Dost, güç günde aşikâr olur. (Geçen hafta) Azerbaycan doğal gazının transferi konusunda yardım eden Türkiye Hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Umarım, BULTİŞAD’ın sunduğu bu platform bazında ikili ticari ve ekonomik münasebetlerimizi daha da yüksek tepelere taşırız. Hükümetimiz, yolsuzluklara sıfır tolerans göstererek kanunların üstün tutulduğu, şeffaf ve demokratik bir çalışma ortamında iş insanlarınızın rahat çalışmalarını sağlayacak.” dedi.

Bulgaristan İnovasyon ve Kalkınma Bakanı Daniel Lorer de hükümetin eforları sayesinde ülkenin iktisadının “gelişim suratında 6. vitese geçerek” yılın birinci üç ayında yüzde 4,5 büyüme kaydettiğini söyledi.

Lorer, “Küresel Kovid-19 salgını, küresel enflasyon ve Avrupa’da patlak veren savaş tempomuzu azalttı lakin bu kalkınmanın kıymetli bir faktörü, komşularımız ve bilhassa ortalarında en büyük iktisada sahip Türkiye Cumhuriyeti ile olan dostça bağlarımızdır.” diye konuştu.