Bodrum’da vatandaşların belediyeye su isyanı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, turizm döneminin başlaması ve okulların kapanmasıyla ilçe nüfusu artarken kimi problemleri da beraberinde getirdi.

İlçenin 2 bin 775 nüfuslu Yakaköy Mahallesi’nin üst kısımlarındaki yaklaşık 100 hanenin bulunduğu bölgede 10 gündür su kesintileri yaşanıyor.

Kuyu ya da tankerle gereksinimlerini karşılamaya çalışıyorlar

Çamaşır, bulaşık, paklık üzere gündelik gereksinimlerini bölgedeki su kuyusundan ya da tankerlerle su alarak karşılamaya çalışan vatandaşlar, yetkililerden bir an evvel meselelerine tahlil bulunmasını istedi.

“İhtiyaçlarımızı gideremiyoruz”

10 gündür yaşanan kesinti nedeniyle mağdur olduklarını belirten Hatice Işık, “Bulaşık ve çamaşır yıkayamıyoruz. Tuvalete giremiyoruz, gereksinimlerimizi gideremiyoruz. Su gelse bile çok seyrek akıyor. Bu nedenle çamaşır makinem bozuldu. Nereye başvurduysak meselemize tahlil bulunmadı. Yetkililer, ‘Çalışma yapılıyor. Tankerlerle su desteği yapıyoruz’ diyorlar. Lakin, tankerler bize gelmiyor” dedi.

“Aşağıdaki bölümlerde akıyor ancak biz haftalarca susuz kalıyoruz”

Mahalleye yaklaşık 150 metre aralıktaki meskenlerde suların aktığını belirten Ömer Aksunlu da “Burada 100 hane var. Suyumuz geliyor, bazen hiç gelmiyor. Su daima aşağı bölümlerde akıyor lakin biz burada haftalarca susuz kalıyoruz” diye konuştu.

“Taşıma su ile hiçbir şey çözülmüyor”

Sernur Tekin ise “Kuyudan su çekip gereksinimlerimizi karşılıyoruz. Çamaşırlarımızı elimizle yıkamak zorunda kalıyoruz. Taşıma suyu ile hiçbir şey çözülmüyor. Bu sorun bir an evvel tahlile kavuşsun” tabirini kullandı.

“Sorunumuz 1 yıldır devam ediyor”

DHA’nın aktardığına nazaran Bodrum’un yerlisi olduğunu belirten Tayfun Işık da dedi.