BlackRock CEO’sundan Bitcoin Açıklaması!

Dünya’nın en büyük yatırım şirketi BlackRock’un CEO’su, bir televizyon programında Bitcoin hakkında konuştu. BlackRock yöneticisi Larry Fink, Bitcoin ve altın arasındaki benzerlikleri vurgulayarak kripto para biriminin altının “dijital hali” olduğunu söyledi. Geçmişte dijital varlıklara temkinli yaklaşan ünlü CEO, günümüzde fikrini değiştirdi.

BlackRock CEO’su, röportajı esnasında kripto varlıkların faydalı taraflarına vurgu yaptı. Fink, kripto para birimleri ile birlikte işlem maliyetlerinin azalacağını ve yatırımcıların kârının artacağına vurgu yaptı. Larry Fink, kripto para birimlerinin daha yaygın hale gelmesinin finans piyasasına erişimi kolaylaştıracağına inanıyor.

Fink, başta kripto para birimlerine olan soğuk tavrının nedenini de açıkladı. BlackRock yöneticisi, kripto paraların o dönemde büyük oranda yasadışı faaliyetlerde kullanıldıklarını düşünüyordu. Ancak daha sonra fikrini değiştirdi ve Bitcoin’i enflasyona karşı bir korunma aracı olarak ve herhangi bir para birimine bağlı olmayan küresel bir varlık olarak görmeye başladı.

Larry Fink, blockchain’e hala şüpheci olsa da, teknolojinin işlem hızını arttırma iddiasından memnun. Ancak yöneticiye göre kripto paraların ana akım olması için henüz çok erken.

SEC, BlackRock’un ETF Başvurusunu Kabul Edecek Mi?

Bitcoin, 2023’ün başından beri %83 oranında değer kazanarak muhteşem bir performans gösterdi. Bu yükselişin büyük bir bölümü, BlackRock’un haziran ayında spot Bitcoin Trust ETF için başvuruda bulunmasının ardından geldi.

Geçmişte bütün spot Bitcoin ETF başvurularını reddeden SEC’in BlackRock’a ne yanıt vereceği merak konusu. Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu, şirketin bugüne kadar yaptığı 576 başvurunun sadece birini kabul etmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx