Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi: ‘1-2 transfer daha gerekebilir’

Beşiktaş Kulübü ile Nesine.com ortasında sponsorluk mutabakatı imzalandı.

Vodafone Park’ta gerçekleştirilen imza merasiminde Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi açıklamalarda bulundu.

Transfer konusuna açıklık getiren Çebi, “Transferin çabucak hemen sonuna geldik. Sportif yönetici ve hocamızın erken gelmiş olması sebebiyle çok yol aldık, dersimize düzgün çalıştık. Hazırlık periyodunda görülen tablo üzerine 1-2 transfer daha gerekebilecek. Cumartesi günü oynayacağımız hazırlık maçından sonra eksikleri kapatacağız. Birçok alternatifi kıymetlendiriyoruz. Genç çocukların hakkı yenmesin diye temkinli davranıyoruz. Transfer tutmayabiliyor lakin genç oyuncular kadronun değerli bir kesimi olabiliyor” dedi.

SERDAR SAATÇI KONUSU

Çebi, Serdar Saatçı’nın konusunun geride kaldığını belirterek, “Serdar genç bir kardeşimiz. Altyapıya paha verdiğimizi biliyorsunuz. Çocuklarımıza bazen anlatamıyoruz. Serdar Saatçı mevzuyu güzel kıymetlendirdi. Geldi, sarıldık ve öpüştük. Birebir şeylerin bir daha yaşanmayacağını ümit ediyorum. Artık devam ediyoruz. Beşiktaş altyapısından yetişen çocukların hassas olması gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz. Yaşandı, oldu ve bitti. Tahminen de hayırlara vesile oldu. Bilhassa altyapıdaki başka oyuncular için” diye konuştu.

Yeni dönemdeki bilet satışlarına değinen Çebi, “Beklediğimizin çok üstünde oldu ve kombineler bitti. Önümüzdeki günlerde imkan bulabilirsek 1-2 günlüğüne daha taraftara karşılık vermeye çalışacağız. Cumartesi günü bir hazırlık maçı yapacağız. Taraftarlarımızın bizleri görmesi ismine onları tribünlere davet ediyorum” tabirlerini kullandı.

RIDVAN YILMAZ TRANSFERİ

Rangers’a transfer olan Rıdvan Yılmaz’a ait konuşan Çebi, “Değerlendirme; futbolcuya verilen tekliflerle ölçülebilir. Siz 60 milyon Euro istersiniz lakin size 6 verirler. O vakit kıymeti odur. Rıdvan’ın pahası gönlümde bulmadı. İşin çok uzadığını gördüğünüz. Kendisinin ayrılmasını istemedim. Orada verilen bedele bakmıyorum. Bizde devam etmesini çok istedim. Kendisi, ‘Gitmek istiyorum liderim. Hayallerim var. Önümü tıkamayın’ dedi. Bizim de çocuklarımız var. Rıdvan’a yol açtık. Kendisini yetiştirdik, isteğini kırmadık. Allah yolunu açık etsin” dedi.