Bakırköy’de avukat ve dava açan bayan öldürüldü

Abdullah Türkoğlu, bir müddet evvel Öznur Tufan’ın yeğenini tabanca ile yaraladı. Daha sonra yakalanan saldırgan, çıkartıldığı mahkemece cezalandırılarak, cezaevine gönderildi. Geçtiğimiz aylarda tahliye olan Türkoğlu, Tufan tarafından kendisine açılan tazminat davasını öğrendi.

Öznur Tufan ve avukatı Servet Bakırtaş’ı arayan saldırgan, davanın geri çekilmesini istedi. Fakat avukat ve bayan, bu isteği reddetti. Bunun üzerine Türkoğlu, tekraren arayarak tehdit etmeye başladı.

 

Dava geri çekilmeyince cinayetleri işledi

DHA’nın haberine nazaran; davanın geri çekilmemesi üzerine Abdullah Türkoğlu, evvel Servet Bakırtaş’ın Bakırköy Kartaltepe Mahallesi’ndeki ofisine gitti. Burada Bakırtaş’ı öldüren Türkoğlu, daha sonra kendisine dava açan Öznur Tufan’ın Büyükçekmece’deki iş yerine geldi. Ateş açan Türkoğlu, Tufan’ı boynundan yaraladıktan sonra kaçtı.

Öznur Tufan ihbar üzerine olay yerine gelen sıhhat grupları tarafından hastaneye kaldırıldı. Saldırgan ise Büyükçekmece Emniyet Müdürlüğü gruplarınca yakalandı. 71 yaşındaki Öznur Tufan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Saldırganın emniyetteki süreçleri sürüyor. Öznur Tufan’ın vurulduğu anlar ve Türkoğlu’nun avukatın ofisine girip çıktığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Saldırgan, katil babanın ağabeyi çıktı

Abdullah Türkoğlu ile ilgili yeni bir ayrıntı ortaya çıktı. Saldırganın, Fatih’te 2017 yılında oğlu Yiğitcan Türkoğlu’nu 16 bıçak darbesiyle öldüren cani baba Nezir Türkoğlu’nun ağabeyi olduğu öğrenildi. Baba Türkoğlu çıkartıldığı mahkemece ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılmıştı.