Bakan Nebati: Evvel enflasyonu yeneceğiz

Kayseri Valiliğini ziyaret eden Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Vali Gökmen Çiçek ile görüştü. Daha sonra Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne giden Nebati, burada Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç‘tan kentte yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyaretler basına kapalı gerçekleştirildi.

AK Parti Vilayet Başkanlığını da ziyaret eden Nebati, teşkilat mensupları ile bir ortaya geldi. Bakan Nebati, burada yaptığı konuşmada, kim ne derse desin Türkiye’nin 21. yüzyılın ülkesi olduğunu söyledi. Ortaya koydukları çaba ile yollarına devam edeceklerini vurgulayan Nebati, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“2023 yılı bir anahtar, gerçek bir anahtar. Neden, biliyor musunuz, 20 yılda bu ülkemin tüm altyapıları, yatırımları bu iktidar tarafından tamamlandı, çabucak hemen. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kararlı liderliği sayesinde ve grubunun sağlam olması, teşkilatının güçlü olması, milletin de daima dayanak vermesi kaydıyla ülkenin tüm muhtaçlıklarını çabucak hemen gideren ve 2023 yılından sonra da 2053’e gerçek yapılacak olan hazırlıkların kapısını açacak bir seçime gidiyoruz. Bu seçim kıymetli bir seçim zira kazanımlarımızın pekiştirildiği ve ülkenin bugüne kadar karşılaştığı tüm krizlerin üstesinden gelerek bünyesini güçlendiren, bundan sonraki rastgele bir badirede da bu gücünü perçinleyerek yoluna devam edecek bir ülkenin 2053 kapısını açmış olacağız. Çok değerli işler düşüyor. Bunu yaparken heybemiz dolu. Biz bugün hangi kapıyı çalarsak çalalım heybemizde Türkiye’de son 20 yılda yapılmış olan her şeyi alnımızın akıyla ve hoş bir halde anlatırız”

AK Parti’nin teşkilat mensupları olarak çok şanslı olduklarını vurgulayan Bakan Nebati, şunları kaydetti:

“Bizim bir tane pehlivanımız var, geleni yeniyor, gideni yeniyor. Hatta bir orta geliyorlar silahla, tankla, tüfekle, karşıdaki rakiplere de takviye verecek formda birtakım işler çeviriyorlar. Allem ediyorlar, kallem ediyorlar, bizim pehlivan yine yeniyor. Artık 2023’e çıkmış bizimki meydana, ‘Nerede benim rakibim?’ diyor. Rakip yok. Merak ediyoruz, samimi olarak söylüyorum, 20 yıldır kolu çok kuvvetli, geleni indiriyor. Artık, ‘Neredesin?’ diye soruyor, yanıt yok. Düşünebiliyor muzunuz, Allah koruma o partinin teşkilat mensubusunuz, o partinin teşkilat mensubu olarak sizin genel lideriniz kimin aday olacağına ait kendi iradesini koyamıyor. Bizimki o denli değil. Bizimki ‘Yürüyeceğiz.’ diyor yürüyor, bu kadar. Biz bu türlü şanslıyız.”

Şu anda enflasyonla çabanın bir numaralı alanları olduğunu, bundan etkilenen dar gelirlilerin mutlak bir formda rahatlatılması gerektiğini aktaran Bakan Nebati, “Önce enflasyonu yeneceğiz fakat birebir vakitte önceliğimiz dar gelirlilerin gereksinimlerini giderecek adımlar atmak. Onlara gerekli dayanağı vermek ve onlarla birlikte her türlü yardımı ortaya koyacak takviyeleri sağlamaktır.” dedi.

Bakan Nebati, ziyaretin akabinde Develi ilçesine geçerek Sivasi Hatun Mescidi’ni gezdi, yetkililerden caminin tarihi hakkında bilgi aldı.