Atatürk’lü Türk bayrağına akına 2 gözaltı

Trabzon’da, Kemerkaya Mahallesi Cevdet Akçay Sokak’ta cep telefonu aksesuarları satışı yapan işletmenin sahibi, bir müddettir dükkanın önündeki ipte asılı duran Atatürk’lü Türk bayrağının yerinde olmadığını fark edip güvenlik kamerası kayıtlarını izledi.

İş yeri sahibi, dün akşam saatlerinde sokaktan geçen cübbeli ve şalvarlı 2 bireyden birinin, etrafı denetim ettikten sonra ipe asılı Türk bayrağını çekip alarak bölgeden uzaklaştığını tespit etti.

Şikayet ve olay anına ait imgelerin paylaşıldığı toplumsal medyadaki reaksiyonlar üzerine soruşturma başlatan polis, bayrağı koparan V.E. ile yanındakinin de A.S. olduğunu belirledi. 2 kuşkulu gözaltına alınıp sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

EMNİYETTEN AÇIKLAMA

Bu ortada Vilayet Emniyet Müdürlüğü tarafından hususla ilgili resmi toplumsal medya hesabından yazılı açıklama yapıldı.

2 kişinin gözaltına alındığı duyurulan açıklamada, “Atatürk’lü Türk bayrağına hücum bahsiyle ilgili isimli makamlardan alınan talimata istinaden yapılan çalışmalarda, Türk bayrağına ziyan veren V.E. ile yanındakinin A.S. olduğu tespit edilmiştir. Şahıslar takımlarımızın çalışmaları sonucu yakalanmıştır. Şahıslar hakkında ‘Atatürk’ün anısına alenen hakaret ve devletin egemenlik alametlerini aşağılama’ hatalarından isimli tahkikat başlatılmıştır” denildi.