Arnavutköy’de tavukları çalınan bayanın meskeni taşlandı

İstanbul’un Arnavutköy ilçesine bağlı İmrahor Mahallesi’nde ikamet eden Medine Karakuş’un konutunun yanında bulunan kümesten 19 tavuk çalındı.

Karakuş, mahallede bulunan uyuşturucu bağımlısı gençten, hırsızlık olayını gerçekleştirdiği münasebeti ile şikayetçi oldu.

İHA’nın haberine nazaran; tavukları çalan kuşkulu, Karakuş’a ulaşarak şikayetini geri alması halinde tavukları iade edeceğini söyledi. Karakuş şikayetini geri almayınca, argümanlara nazaran hırsız tarafından konutu taşlandı.

“Diğer komşular da tavuklarının çalındığını söylüyordu lakin inanmıyordum”

Saldırı sonucunda, Karakuş’un konutunun camları kırıldı. Hayvanları çalınan ve taarruza uğradığını tez eden Medine Karakuş, “Benim bir emekli maaşım var, ben burada ördek ve tavuk yetiştiriyorum ve yumurtalarını satarak geçiniyorum. Geçtiğimiz günlerde benim buradan 19 tane tavuğum çalındı. Mahalleden öteki komşular da tavuklarının çalındığını söylüyordu lakin inanmıyordum. Başa gelince hakikat oluyormuş. Ben karakola şikayetçi oldum, sonra hırsız beni arayarak şikayeti geri almamı söyledi. Almayınca gece konutuma saldırıp kapı ve pencereleri indirdi. Ben yetkililerden yardım istiyorum.” dedi.