Ali Ekber Çiçek, vefatının 16. yılında anıldı

Türk halk müziği sanatçısı Ali Ekber Çiçek, vefatının 16’ncı yılında Edremit Belediyesi tarafından kabri başında düzenlenen etkinlikle anıldı. Edremit’in Tahtakuşlar Mahallesi’nde sanatçının mezarı başında yapılan etkinliğe, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, sanatçının dinleyicileri, sanatçı dostları ve kızı Ebru Çiçek katıldı.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre, sanatçının her zaman eserleriyle yaşayacağını belirten Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “16 yıl önce bugün Türkiye önemli bir değer kaybetti. Kendisini anarken hep belirttiğim gibi Ali Ekber Çiçek türkülerin ve sazın ustası, hepimiz için önemli bir değerdi. Aradan 16 yıl geçmesine rağmen hala kabri başında bu kadar seveni toplanıp, türkülerine eşlik ediyor aramızda olamayan birçok seveni kendisini anıyor, Ali Ekber Çiçek’i unutmadık diyebiliyorsa, geride bıraktığı bu önemli değerler ve eserler ile ölümsüz olmayı başarabilmiş demektir. Kendisini sizlerin huzurunda bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Sanatçının kızı Ebru Çiçek de “Babam eminim şu an bizleri görüyor ve çok mutlu oluyor. Onu anmak için burada toplanan dostlarına ve sevenlerine teşekkür ediyorum” dedi. Ebru Çiçek, sanatçı dostları Ender Balkır ve Adil Yıldız, Ali Ekber Çiçek’i, mezarı başında türkülerini seslendirerek andı. (HABER MERKEZİ)